Spotkania w Sejmie

Dzięki temu, że nasz problem został zauważony przez kliku posłów udało się przedstawić go na poziomie Sejmu RP. Pierwszymi Parlamentarzystami, którzy zainteresowali się naszym problemem byli poseł Przemysław Koperski z Klubu Parlamentarnego Lewica i Stanisław Tyszka z Klubu Parlamentarnego PSL-Kukiz 15′.

Wpadłyśmy na pomysł powołania do życia stowarzyszenia Ruch Społeczny Kobiety na Działalności Gospodarczej Kontra ZUS. Nowo zawiązany podmiot skutecznie namówił posłów do zorganizowania spotkania. Dzięki odbyciu przez nas dziesiątek rozmów z posłami udało się namówić ich do zorganizowania debaty, w formie okrągłego stołu, w której mogłyby uczestniczyć pokrzywdzone matki, przedstawiciele ZUSu, parlamentarzyści i przedstawiciele mediów. Największe zasługi w zorganizowaniu tego spotkania mieli posłowie Koperski i Tyszka.

Potwierdzenie udziału w debacie w Sejmie na ten temat, zaplanowanej na 5 lutego, podpisali też: Marzena Okła-Drenowicz (KO-PO), Magdalena Sroka (PiS), Artur Dziambor (Konfederacja).

Parlamentarzyści przesłali zaproszenia do zainteresowanych:

W mediach spotkanie odbiło się szerokim echem:

Zapis debaty można obejrzeć tutaj:

https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/transmisje_arch.xsp?rok=2020&month=02&page=5#771C297DC1372BFCC12584FE003291DF

Na początku debaty wygłosiliśmy prezentację, która w skrócie przedstawiła o co chodzi w naszym problemie.

Zapis samej prezentacji wygłoszonej przez adw. Katarzynę Nabożną-Motałę:

27 lutego udało się zorganizować drugie spotkanie. O nim wkrótce…